Voditeljica Centra za cjeloživotno učenje Sveučilišta „VITEZ“ Amra Kraksner u Vitezu održala radionicu „Upravljanje projektnim ciklusom“
Voditeljica Centra za cjeloživotno učenje Sveučilišta/Univerziteta „VITEZ“ Amra Kraksner u prostorijama Općine Vitez održala je radionicu na temu Upravljanje projektnim ciklusom.
Cilj radionice je pružanje dodatnih znanja o upravljanju projektnim ciklusom kako bi organizacije civilnog društva mogle, s kvalitetno osmišljenim i napisanim projektnim prijedlozima, aplicirati na javne pozive i pozive domaćih i međunarodnih donatora.
Sveučilište „VITEZ“ i njegov Centar za cjeloživotno učenje redovito sudjeluju u različitim projektima dodatnog educiranja zaposlenika u javnim ustanovama s području cijele središnje Bosne, čime svakodnevno potvrđuju kako se, osim formalnog obrazovanja studenata bave i drugim vidovima društveno korisnoga rada.
Potvrda tome upravo je i spomenuta radionica čiji će polaznici biti u mogućnosti prepoznati faze projektnog ciklusa, razviti projektnu ideju, te pripremiti projektnu aplikaciju u skladu s ReLOad pozivom.
Tijekom 2019. godine Općina Vitez će raspisati dva javna poziva za financiranje projektnih prijedloga za organizacije civilnog društva i nevladine organizacije, od kojih će jedan javni poziv biti objavljen u suradnji s međunarodnom organizacijom UNDP kroz projekt ReLOad, a drugi će općina Vitez realizirati samostalno.
Oba javna poziva se realiziraju po LOD metodologiji. Regionalni program lokalne demokracije na Zapadnom Balkanu financira Europska Unija, a provodi UNDP.