Svrha i ciljevi studija

Svrha studiranja na Fakultetu pravnih nauka je savladavanje nastavnog plana i programa kako bi studenti uspješno završili studij i bili osposobljeni da se kvalitetno i stručno uključe u pravnu aktivnost zavisno od završenog studijskog programa.

Obrazovanje studenata na Fakultetu pravnih nauka odvija se primjenom evropskih i američkih standarda u sistemu ocjenjivanja, organizaciji studija, didaktičkim metodama i nastavnim planovima i programima.

Studenti, pored osnovnih znanja, kojima dobijaju visoki stručni kredibilitet u svojoj profesiji, preuzimaju i kolaterarna znanja, koja daju široku kulturološku podršku i omogućuju sticanje upravljačkih i pravnih znanja i vještina.

Po završetku prvog ciklusa studija (I – III god.) studenti dobijaju diplomu sa titulom Bakalaureat, na engleskom Bachelor of Law.

Nakon završetka studija prvog ciklusa student može nastaviti magistarski i doktorski studij.

Vi ste ovdje: Početna Svrha i ciljevi studija