Svrha i ciljevi studija

Studij na Fakultetu informacijskoh tehnologija ima svrhu osposobljavanje studenata da uspješno ovladaju sve važnijim poslovima informatike.

Savladavanjem nastavnog programa studenti stiču ne samo odgovarajuća znanja vezana za teorijsko razumijevanje predmeta, već takođe i specifične vještine odnosno sposobnosti i kompetencije vezane za njegovu praktičnu i operativnu primjenu, te vještine neophodne za profesionalnu kvalifikaciju studenata.

Obrazovanje studenata na Fakultetu informacijskih tehnologija odvija se primjenom evropskih i američkih standarda u sistemu ocjenjivanja, organizaciji studija, didaktičkim metodama i nastavnim planovima i programima.

Praktična obuka je fokusirana na informatička znanja koja imaju praktičnu primjenu u privredi, proizvodnim firmama, trgovinskim kompanijama, bankama, organima uprave, pravosuđa, javnom sektoru i td.

Studij nastavničke informatike orijentisan je na sticanje nastavnih-profesorskih organizacionih i specifičnih stručnih kompetencija od strane studenata koje im omogućavaju vođenje nastavnog procesa za predmet «Informatika» u različitim školskim godinama osnovnih i srednjih škola, uvođenje informatičkih tehnologija u ostalim predmetima nastavnog plana, te implementaciju računarskih, mrežnih i softverskih tehnologija u informacionom sistemu škole u cjelini.

Po završetku prvog ciklusa studija (I – III god.) studenti dobijaju diplomu:

a) na studijskom programu Poslovna informatika:

- Bakalaureat/bachelor informacionih tehnologija
- Engleski: Bachelor of Information Technologies

b) na studijskom programu Informacijskih tehnologija:

- Bakalaureat/bachelor informacijskih tehnologija
- Engleski: Bachelor of Information Technologies

Nakon završetka studija prvog ciklusa student može nastaviti magistarski i doktorski studij.

Vi ste ovdje: Početna Svrha i ciljevi studija