Po pitanju brzine fiksnog interneta, prema mjerenju britanskog servisa Cable, Bosna i Hercegovina je na 61. mjestu, prenosi Al Jazeera Balkans. DocdrHadzibSalkic

O tome je, uz ostale predstavnike iz zemalja regije, govorio i doc.dr. Hadžib Salkić, prodekan FIT-a Sveučilišta/Univerziteta „VITEZ“. I u Bosni i Hercegovini problem su nedovoljna ulaganja telekomunikacijskih tvrtki, ali i, kaže doc.dr. Hadžib Salkić, monopol povezan s politikom, prenosi Al Jazeera Balkans."Možda bolje reći BH Telecoma, HT Eroneta i M:Tel-a, koji imaju monopol u ovoj oblasti. Posljedica ovakvog odnosa jeste političke prirode. Monopol je u smislu da svaka od ovih kompanija ima svoj 'nacionalni prostor' i tako da svaka suvjereno vlada na takvom prostoru. Ovakav balans su napravile političke partije, kojima odgovara ovakav odnos. Ovo su 'zlatne koke' i dok je njih na ovakav način raspoređene, bit će dovoljno glasova nacionalnih stranaka na izborima", kaže Salkić, prenosi Al Jazeera Balkans.

Cjeloviti tekst možete pročitati OVDJE

DocdrHadzibSalkic

Vi ste ovdje: Početna Novosti i dešavanja Doc.dr. Hadžib Salkić u intervjuu za Al Jazeera Balkans: “ BH Telecom, HT Eronet i M:Tel imaju monopol u oblasti interneta“