Noć istraživača na Sveučilištu/Univerzitetu „VITEZ“ u Travniku

Pod motom „Kreiramo bolje sutra“, Noć istraživača ove se godine održala u 300 gradova diljem Europe, uključujući i šest gradova u BiH: Sarajevo, Mostar, Banja Luku, Travnik, Bijeljinu i Goražde. DSC 0026

U Travniku je ovaj događaj bio upriličen u zgradi Sveučilišta/Univerziteta „VITEZ“ gdje suučenici Mješovite srednje ekonomske škole iz Travnika, kao i drugi zainteresirani gosti, imali priliku pratiti izuzetno zanimljivo predavanje o kodiranju.

Noć istraživača je pokrenuta 2005. godinepod pokroviteljstvom FP7 programa Europske unije i organizira se svakog posljednjeg petka u mjesecu rujnu. Cilj je promocija znanstvenih istraživanja, karijere istraživača, kao i podizanje svijesti kod šire javnosti o utjecaju raznih istraživanja na svakodnevni život.

Kako je bilo u Noći istraživača na Sveučilištu „VITEZ“ pogledajte u fotogaleriji

Vi ste ovdje: Početna Novosti i dešavanja Noć istraživača na Sveučilištu/Univerzitetu „VITEZ“ u Travniku