U prostorijama Sveučilišta/Univerziteta „VITEZ“ 17.08.2017.g., u saradnji sa Udruženjem / Udrugom medicinskih sestara i tehničara FBiH i JU Bolnica Travnik, održana su stručna/edukativna predavanja sa sljedećim temama:edu 1

1. Dijaliza i zatajenje bubrega sa aspekta medicinske sestre tehničara
    Bahtić Rusmir D.M.T. JU Bolnica Travnik

2. Darivanje organa i transplantacija
    (Žuljević Tomislav, predsjednik Udruge dijaliziranih i transplaniranih Federacije Bosne i Hercegovine)

3. Značaj tonalne čiminarne audiometrije kod određivanja slušnog amplifikatora
    (Mrakić Ekrem D.M.T. glavni tehničar JU Bolnice Travnik)

4. Uloga medicinske sestre tehničara u hitnim stanjima u kardiologiji
    (Selma Dizdar M.S.T. Poliklinika Kardiocentar Sarajevo)

U cilju stručne nadogradnje, upoznavanja i usvajanja sa najnovijim dostignućima te kontinuirane edukacije iz navedenih oblasti predavanja su okupila veliki broj medicinskih djelatnika sa područja Srednjobosanskog Kantona.

Razmjena iskustava i znanja medicinskih sestara i tehničara doprinosi boljoj i kvalitetnijoj zdravstvenoj usluzi te će Sveučilište VITEZi Fakultet zdravstvenih studija i ubuduće podržati slične aktivnosti i njegovati saradnju sa Udruženjem prilikom organizovanja sličnih događanja.

Vi ste ovdje: Početna Novosti i dešavanja Sveučilište /Univerzitet „VITEZ“ domaćin stručnog/edukativnog predavanja u oblasti Sestrinstva i zdravstvene njege