Kome je studij namijenjen

Studiranje na Fakultetu pravnih nauka namjenjeno je osobama koje žele raditi ili već rade na pravnim poslovima u oblasti privrede, oblasti pravosuđa, oblasti državne i javne uprave kao i u oblasti slobodnih pravnih profesija (advokati, savjetnici, javni bilježnici).

Na studij se mogu upisati osobe:

• sa završenom srednjom školom (na redovni ili vanredni studij),
  • koje su u radnom odnosu i imaju završenu srednju školu a žele vanredno studirati,
  • koje imaju završenu višu školu a mogu upisati direktno III god. studija uz polaganje razlike predmeta a što ovisi od ranije završene više škole i studijskog programa koji student želi studirati (vanredni ili redovni studij).

Složenost savremenih društvenih odnosa koji su predmet pravne regulative, pravnog posredovanja i pravne analize zahtijeva široko, multidisciplinarno obrazovanje i inter-strukovni pristup. Interdisciplinarni i multidisciplinarni karakter studija na Fakultetu pravnih nauka je postignut uvođenjem modernih i atraktivnih opće-obrazovnih i izvanpravnih naučnih disciplina, kako u obaveznom, tako i u izbornom programu. Studij prava na Fakultetu pravnih nauka je pragmatičan, strukovno orjentiran, ali i teorijski i interdisciplinarno fundiran, tako da ne predstavlja redukovano učenje pravne tehnike.

Vi ste ovdje: Početna Kome je studij namijenjen