Kome je studij namijenjen

Osobe koje vole i žele raditi na poslovima informatike trebaju upisati i studirati Fakultet informacijskih tehnologija. Informatika je postala sastavni dio redovnog poslovanja svih oblika aktivnosti a naročito u proizvodnim firmama, trgovinama, izvozu i uvozu, organima javne uprave (općina, kanton, federacija, država), pravosuđu, javnom sektoru (zdravstvo, školstvo, nauka i sl.).

Temeljem razvoja informatike proizlazi sve veči zahtjevima za stručnim kadrovima iz oblasti informatike. Na našem Fakultetu uspješno ćete savladati specifične oblasti informatike:

• oblast kompjuterskih nauka,
  • oblast informacionih tehnologija, i
  • oblast informacijskih sistema.

Studij na Fakultetu informacijkih tehnologija mogu upisati osobe:

• sa završenom srednjom školom (na redovni ili vanredni studij),
  • koje su u radnom odnosu i imaju završenu srednju školu a žele vanredno studirati,
  • koje imaju završenu višu školu a mogu upisati direktno III god. studija uz polaganje razlike predmeta a što ovisi od ranije završene više škole i studijskog programa koji student želi studirati (vanredni ili redovni studij).

Vi ste ovdje: Početna Kome je studij namijenjen