Kome je studij namijenjen

Studij na FAKULTETU POSLOVNE EKONOMIJE namjenjen je osobama koje žele raditi ili već rade na ekonomskim poslovima kao: menadžer u raznim proizvodnim, trgovinskim i uslužnim firmama, bankama, osiguranjima, organima uprave, turizmu, ugostiteljstvu, privrednim komorama, razvoju malog biznisa i td.

Na studij se mogu upisati osobe:

• sa završenom srednjom školom (redovni ili vanredni studij),
  • koje su u radnom odnosu i imaju završenu srednju školu a žele vanredno studirati,
  • koje imaju završenu višu pkolu a mogu upisati direktno III god. studija uz polaganje razlike predmeta a što ovisi od ranije završene više škole i studijskog programa koji student želi studirati (vanredni ili redovni studij).

Fakultet je kreirao veliki broj operativnih i primjenjenih usmjerenja/subspecijalizacija, koje kvalificiraju studente za stručne i upravljačke poslove u malim porodičnim poduzećima, kompanijama, korporacijama i velikim poslovnim sistemima, bankama, turističkim agencijama, ugostiteljstvu, specijaliziranim marketing agencijama, investicijskim fondovima, konzultantskim agencijama, organima lokalne uprave i organima državne uprave, javnim ustanovama, nevladinim i neprofitnim organizacijama, političkim organizacijama, agencijama koje se bave odnosima sa javnošću, te firmama koje se bave informacionim tehnologijama itd.

Vi ste ovdje: Početna Kome je studij namijenjen